Mar Ara

Je třeba se zvednout ze židle a prožít to

Úterý, 24. července 2012 | Ohlasy na konstelace |

Rodinných konstelací jsem se zúčastnil ze zvědavosti. Už samotný název této terapeutické metody byl pro mě nový a působil mírně tajemně. „Co si pod tím mám propánakrále představit? Je to něco pro mě, není to pro mě… potřebuji vůbec terapii? …no, každá rodina je trochu zašmodrchaná, natož ta moje“ říkal jsem si… a jestli do toho někdo dokáže vnést trochu světla a pochopení, tak jedině dobře. Navíc, teď už mám svou rodinu a pochopit problémy a vlivy, které přecházejí od prarodičů k rodičům a na nás, je důležité. Většinu chování a postojů do nás v dětství zakódovalo prostředí a výchova rodiny. Je na čase ty informace dekódovat a říct si, aha, tak proto… odpoutat se od neprospěšných vzorců a dovolit si žít svůj vlastní život. Dovolit dětem žít svůj život podle sebe.

Zuzku Křesťanovou už jsem malounko znal a tak jsem s důvěrou přijal její pozvání na dvě odpolední setkání. Mile mě překvapilo moc příjemné prostředí centra MarAra. Sešla se skupinka – pro mé uklidnění :) –  úplně normálních lidí. Lidí, kteří se chtějí v životě posunout dál, získat vhled, sebepoznání nebo řešit problém, který vnášejí do svých vztahů a podobně.

Prožitková metoda pro mě znamená, že… nelze koukat na fotky a ukazovat si prstem po mapě a nazývat to „dovolená“…  je nutné sbalit si kufry a vyrazit na výlet osobně :). V případě rodinných konstelací není nutné číst články a knížky. Je třeba se zvednout ze židle a přijít a prožít si to… osobně.

– Lukáš, Vysoká nad Labem